Elva Open

26. Elva Open tõi 11. jaanuaril Nõo Spordihoonesse 278 noort judokat Eestist, Lätist ja Venemaalt. Tartu Do klubi juhi ja treeneri Andres Põhjala ja Evelin Pihlaku poolt algatatud võistlus on kasvanud trennisisest mõõduvõtmisest tugevatasemeliseks rahvusvaheliseks turniiriks. Medalid jagati välja kolmes vanuseklassis, kokku 34 komplekti. Meie klubi judokad võitsid 4 hõbe- ja 3 pronksmedalit. Väga hea võistluse tegi Mikk Alajõe C vanuseklassis -34kg – pärast esimese kohtumise nappi kaotust alistas Mikk lohutusringis kolm vastast ja võitis pronksmedali ja turniiri parima Ipponi auhinna. Mihkel Tarvis võitis kolmanda koha D klassis -25kg, Kristiina Kallas jõudis +40kg kahe võiduga finaali, kus pidi tunnistama Tallinna Ookami klubi konkurendi paremust ja tasuks hõbedane autasu. -36kg jõudis Mai Mirtel Umblia poolfinaali, kus pidas maha tulise lahingu Loore Lepikuga Barra klubist. Maadlusaja lõppedes olid tablool viiginumbrid ja lisaajal õnnestus vastasel sooritada heide. Kolmanda koha kohtumises tuli ka kaotus ja tasuks tubli viies koht. E vanuseklassi poiste raskekaalus lõpetas Oskar Vaaderpass turniiri viienda kohaga, Siim Tarvis jõudis -23kg kaaluvate poiste seas finaali, kus tuli Tartu Do klubi eakaaslaselt vastu võtta kaotus – tasuks teine koht. Art Ariva oli -27kg tihedas konkurentsis viies, -38kg võitis teise koha Artur Mogilenskihh, Sebastian Põim oli samas kaalus kolmas. Eduka võistluse tegi Ello Põldma ja saavutas teise koha kahe võidu ja ühe kaotusega.
Võistluste kohtunikebrigaad eesotsas peakohtuniku, võistluspäeval aasta vanemaks saanud Karl-Ernst Saaliga, tegid väga head tööd, tabloode taga pidasid pingelise võistluspäeva vastu Mattias Timm Rast, Airon Mattias Mägi, Rasmus Ritson, Kädi Lii Kuznetsov, Siim ja Simo Laos ning peasekretäri vastutusrikka ülesandega tuli suurepäraselt toime Morten Ehari, Annika Jesin tohterdas haiget saanud käsi ja jalgu. Ja meil on klubis parimad lapsevanemad, kes tulevad võistluste korraldamisel jõu ja nõuga appi – aitäh Teile perekonnad Mägi, Ariva, Sööt. Pälvisme palju kiidusõnu osalejatelt ja teenitult, pingutame väga hea korralduse nimel kogu meeskonnaga.
Võistluste rikkaliku auhinnalaua eest hoolitsesid AS Alecoq, OÜ Büroodisain, ja Eesti Kultuurkapital, Elva Keegel ja Resto, toetasid Elva Vald ja Nõo Vald. Suured tänud Nõo Spordihoone lahkele ja abivalmile personalile, kõikidele võistlejatele ning pöidlahoidjatele. Uus spordiklubi Altia noorte judo mõõduvõtmine ootab ees 7.märtsil Nõo Spordihoones, tulge vaatama, kaasa elama ja muidugi võistlema.