Judokad võistlesid Tartus ja Lätis

Spordiklubi Altia judoaks võistlesid 15 detsembril nii Tartus kui Lätis. Tartus toimunud Do klubi korraldatud Jõuluturniiril jagus kamaluga medaleid ka meie judokatele. Kehakaalus -30 kg hõivasid neli esimest kohta Altia judokad – esikoht kuulus Mikk Alajõele, teine koht Ragnar Mägi, kolmas ja neljas olid Hugo Oscar Pruus ja Kristjan Keps. Sebastian Põim oli -34 kg viies, Jan Ermel -48 teine. +48 kg võitis Oliver Paumets teise koha, Henri Ermel oli kolmas. Mai Mirtel Umblia võitis -33 kg teise koha, Kristiina Kallas oli +33 kg kolmas.
               Samal päeval võistlesid meie suuremad judokad Lätis Aluksnes toimunud rahvusvahelisel turniiril, kus osalesid judoklubid Lätist, Eestist, Venemaalt, Valgevenest. Väga head maadlust näitas Siim Laos -73 kg, kes enesekindlalt alistas kaks vastast ja jõudis poolfinaali. Venemaa judoka vastu alustas Siim ründavalt ja õnnestuski Waza-ari väärt heide, mis viis Altia judoka juhtima. 20 sekundit enne matši lõppu õnnestus vastasel heitega seis viigistada ja kinnihoidmisega võita. Kolmanda koha kohtumises piisas Siimu väikesest eksimusest ja võit läks valutehnikaga lätlasele – Siimule viies koht. Markus Kajak võitis raskekaalus kaks kohtumist ja kaotas kaks, tasuks samuti viies koht. Emma Melis Aktas oli tüdrukute raskekaalus neljas, Simo Laos -32 kg oli samuti neljas, Mattias Timm Rast võiduarvet ei avanud.
               Altia judokaid ja võrkpallureid ootavad ees veel trennisisesed piparkoogiturniirid treeningute ajal ja välja teenitud jõulupuhkus.